Şehr-i İstanbul Role Play
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

CK Nedir? Neden CK Edilir?

YazarMesaj
Hakan_Arslan
Yönetim
Hakan_Arslan

CK Nedir? Neden CK Edilir? Empty
MesajKonu: CK Nedir? Neden CK Edilir?   CK Nedir? Neden CK Edilir? EmptyPerş. Tem. 29, 2010 7:11 pm

Karakter Ölümü (CK)

CK; ingilizce Character Kill'in baş harflerinden alınmıştır. Türkçesi "Karakter Ölümü" dür. Karakteriniz ölüyorsa yeni oluşturacağınız karaktere sadece öncekinin level'ının yarısı verilir. Yani 12 Level iken CK olursanız, yeni oluşturacağınız karakterin seviyesi 6 olacaktır. Mal varlığından ötürü en ufak birşey kalmayacaktır.

Peki Hangi Durumlarda Karakterim Ölür ?

- Örneğin saçma bir sebepten gidip mafya üyesine bulaşırsınız, üyesi olduğunuz mafyaya ihanet edersiniz, polise saldırıda bulunursunuz, çeteye ihanet edersiniz vb. birçok ölümün son çare olduğu rollerde karakteriniz kesinlikle öldürülür.

Hangi Durumlarda Karakter Öldürebilirim ?

- Bir mafya bir polis bir çete üyesiyseniz ve liderinizden izin aldıysanız hedefinizdeki karakteri öldürebilirsiniz. Karakter Ölümlerinde en önemli şey öldürecek kişinin sebebi, öldürülecek kişinin hatası ve öldürme yolu önemlidir. Kısacası yoldan geçen bir vatandaşı sokak ortasında silahla vurup öldürmeye kalkamazsınız.

Yöneticilerden izin alarak nasıl CK etmeliyim?

- İlk öncelikle izni almak zorundasınız. İlk olarak aktif bir yöneticiye özel mesaj atıp ben şu oluşum üyesiyim, şu kişiden izin aldım, şu kişiyi şu sebepten öldürmek istiyorum. Şu şekilde öldüreceğim. İzin veriyor musunuz ? diye durumu açıklamalısınız. Aktif olan yönetici durumu uygun bulur ise size CK rolünü gerçekleştirmeye izin verip öldürdüğünüz karakter in CK işlemleri ile ilgilenecektir.
https://bitti.yetkin-forum.com

CK Nedir? Neden CK Edilir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» AFK Nedir?
» Emote Nedir
» Role Play Nedir?
» /yap Kavramı(Komutu)Nedir
» /me Nedir ? Nasıl Kullanılır ?